FAQ

  1. Wypełniasz formularz na tej stronie lub wysyłasz CV za pośrednictwem strony twojsalonik.pl.
  2. Nasz doradca kontaktuje się z Tobą i umawia na spotkanie – poznajesz obowiązujące zasady współpracy i odpowiedzi na wszystkie pytania.
  3. Zostajesz skierowany na szkolenie – uczymy Cię wszystkiego co wiemy na temat skutecznej sprzedaży.
  4. Podpisujesz umowę.
  5. Odbywasz dodatkowe szkolenie praktyczne w działającym saloniku – tym razem to inny ajent uczy Cię jak wygląda od strony praktycznej praca w saloniku i odpowiada na Twoje pytania.
  6. Przygotowujemy dla Ciebie w pełni wyposażony salonik, gotowy do otwarcia.
  7. Otwierasz po raz pierwszy salonik, obsługujesz pierwszego klienta. Brawo, jesteś ajentem Kolportera!

Salonik Kolportera to sklep o niewielkiej powierzchni, którego podstawowy asortyment stanowią: prasa, artykuły tytoniowe, drobne słodycze, napoje, doładowania GSM. W naszych punktach dostępne są również usługi: opłacanie rachunków, doładowania liczników energetycznych, przyjmowanie zakładów Totalizatora Sportowego, sprzedaż biletów na mecze. W ostatnich latach rozwinęliśmy swój asortyment, wprowadzając nowe produkty i usługi, w tym m.in.: płatności zbliżeniowe, nadania i odbiory przesyłek kurierskich, karty podarunkowe, gry i doładowania do gier. Więcej o naszym asortymencie – http://www.kolporter.com.pl/asortyment_w_salonikach

System ajencyjny to forma współpracy, w ramach której ajent wynajmuje lub otrzymuje (w przypadku Kolportera ajent otrzymuje bezpłatnie) od innej firmy przestrzeń handlową lub usługową, w pełni przez nią wyposażoną i zaopatrzoną w towar. Głównym jego obowiązkiem jest świadczenie usług związanych z prowadzeniem sprzedaży towaru. Ajent – w odróżnieniu np. od systemów franczyzowych – nie musi posiadać własnego punktu ani ponosić dodatkowych nakładów.

Ajenci – aby skutecznie sprzedawać – muszą mieć zagwarantowaną dużą samodzielność, m.in. w doborze współpracowników. Aby to było możliwe muszą prowadzić własną działalność. Dlatego też wszystkie systemy ajencyjne opierają się na umowach cywilno-prawnych. Założenie działalności jest bardzo proste, a Kolporter służy swoim przyszłym ajentom wszelką pomocą w tym zakresie.

Wysokość zarobków zależy wyłącznie od skuteczności ajenta. Gwarantowana przez Kolportera podstawa to jeden ze składników wynagrodzenia, drugim jest prowizja naliczana od sprzedaży. Im skuteczniejsza sprzedaż tym wyższa prowizja, a co za tym idzie – wyższe zarobki ajenta.

Nie musisz się tym martwić. Towar jest własnością Kolportera, więc to my dbamy o zwroty, odpowiadamy za towar przeterminowany, produkty ze starą akcyzą itp. Procedury te nie obciążają w żadnym stopniu ajentów.